Wydarzenia
Data obowiązywania: 17.09 - 18.09.2021

Zmobilizowani do zdrowia

Zadbaj o siebie w Focus Park

W dniach 17 i 18 września nasze centrum organizuje akcję poświęconą zdrowiu. Będzie to niebywała okazja, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych!

Podczas odbywającej się akcji Zmobilizowani do Zdrowia pojawi się możliwość bezpłatnego skorzystania z szerokiego spectrum badań, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramach wydarzenia będzie można również zasięgnąć porad lekarzy specjalistów. Do dyspozycji zainteresowanych będzie ambulans z Fundacji Rolanda McDonalda, Mammobus oraz kilka punktów działających w ramach Miasteczka Zdrowia i Fundacji Veritas. Ofertę badań i porad lekarskich dostępnych w ramach akcji Focus Parku można podzielić na trzy grupy.  Pierwsza skupia się na wykrywaniu nowotworów u dzieci, druga poświęcona jest profilaktyce raka piersi, a trzecią stanowią punkty badań tworzących Miasteczko Zdrowia Veritas. Będzie w nich można m.in. zbadać krew, wzrok, słuch, a także skorzystać z porady psychologa czy fizjoterapeuty. Jednak uwaga! Badania odbywają się o różnych porach, a na niektóre z nich konieczne są wcześniejsze zapisy!

NIE NOWOTWOROM U DZIECI!

Po raz pierwszy w naszym mieście, na nasze specjalne zaproszenie, pojawi się ambulans Fundacji Ronalda McDonalda! Dedykowane dzieciom badanie jest bezpłatne, zupełnie bezbolesne i trwa ok. 15 minut. W jego trakcie doświadczony lekarz radiolog ocenia stan narządów wewnętrznych oraz wykrywa ewentualne odstępstwa od normy. Po zakończeniu, rodzice otrzymają wynik oraz ewentualne porady lekarskie. A wszystko to w ramach trwającego od 16 lat ogólnopolskiego programu „NIE nowotworom u dzieci”, prowadzonego przez Fundację Ronalda McDonalda. Ambulans jest unikalną, mobilną kliniką medyczna, składającą się z poczekalni-rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Od początku działania programu Fundacji z badań w ambulansie skorzystało już ponad 73 000 dzieci! Realizację programu Fundacji wspierają TOP Medical, ALAB Laboratoria, MAN oraz Fundacja Powszechnego Czytania. Wszystko o roli profilaktyki, kompleksowych badań USG znajduję się tu: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-nie-nowotworom-u-dzieci

Zapisy:

Zapisy pod numerem telefonu: 535564253 (10:00 – 15:00) – tylko do 16.09.

Badania:

17 września 9.00 – 17.30

18 września 8.00-13.30

Dla kogo:

Dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat. 

Miasteczko Zdrowia i Fundacja Veritas

W wydzielonych punktach dyżurować będą pielęgniarki i lekarze Specjaliści. Będzie to doskonała okazja, by sprawdzić wzrok, słuch i przebadać krew, przeprowadzane będą także badania mammograficzne. Ponadto czynny będzie punkt szczepień oraz miejsca, w których cennych porad i wskazówek udzieli psycholog i fizjoterapeuta.

Badania:

17 września, w godz. 10.00-15.00

Mammobus od LUX MED

W ramach programu profilaktyki raka piersi LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania do mobilnej pracowni mammografii. Badania będą bezpłatne dla pacjentek – finansuje je NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Oferta skierowana jest do kobiet, które spełniają pewne warunki: są ubezpieczone i nie poddały się badaniu w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na mammografię mogą zapisać się także panie, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po upływie 12 miesięcy. Aby uzyskać pełniejszy obraz swojego stanu zdrowia, warto zabrać z sobą na badanie zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zapisy:

Konieczna jest rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Do weryfikacji uprawnień do badania potrzebny będzie dowód osobisty.

Badania:

17 września

Dla kogo:

Kobiety w wieku 50-69 lat

Wydarzenie „Zmobilizowani do Zdrowia” zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Patronat medialny nad akcją objął portal www.rybnik.com.pl oraz Radio90.

Wszystkie punkty medyczne zlokalizowane zostaną przed centrum Focus Park, wzdłuż ulicy Rynkowej. Serdecznie zapraszamy!