Wydarzenia
Data obowiązywania: 11.12 - 13.12.2015

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Świąteczne kiermasze stały się już tradycją Focus Park. Klienci czekają na te wydarzenia, stwarzają one bowiem możliwość nabycia wyjątkowych przedmiotów wykonanych przez utalentowanych podopiecznych lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Także w tym roku nie mogło więc zabraknąć Kiermaszu Bożenarodzeniowego. Odbędzie się on w dniach od 11 do 13 grudnia w godzinach 9.00 do 20.00.

Świąteczny kiermasz ma charakter charytatywny. Stoiska rozstawione będą na parterze galerii. Znajdować się na nich będą: ozdoby świąteczne, stroiki, aniołki, witraże, kartki oraz drobne przedmioty, w sam raz na prezenty dla najbliższych. Oferowane do nabycia przedmioty to głównie rękodzieło wytworzone w ramach zajęć terapeutycznych. Podczas kiermaszu swoje stoiska zaprezentują lokalne organizacje działające w Rybniku i okolicach. Robiąc zakupy, każdy Klient dołoży swoją cegiełkę pomocy dla podopiecznych prezentujących się stowarzyszeń. Cel szczytny, a rezultat obustronnie korzystny – klient nabywa ręcznie robione świąteczne rękodzieła wspierając tym samym potrzebujących.

Każda z organizacji przeznaczy swój dochód na inny cel. Warsztat Terapii Zajęciowej PRZYSTAŃ swoją pulę przekażą na organizację letniego wyjazdu turystyczno-terapeutycznego dla swoich podopiecznych. Stowarzyszenie DLA DOBRA pozyskane środki przeznaczy na finansowanie pomocy dla dzieci z dysfunkcjami organizmu, organizowanie różnych form wypoczynku i opieki dla uczniów, w tym wycieczek, olimpiad i konkursów, a także propagowanie zdrowego stylu życia. Stowarzyszenie POD WIEŻĄ zamierza zakupić materiały potrzebne do dalszej rehabilitacji pacjentów, między innymi sprzęt audio , książki i gry edukacyjne. Natomiast Warsztaty Terapii Zajęciowej CZERWIONKA uzyskaną kwotę chcieliby przeznaczyć na opłacenie wycieczki dla swych podopiecznych.

Wydarzeniem towarzyszącym Kiermaszowi Świątecznemu w centrum handlowym Focus Park będzie wystawa organizowana przez Stowarzyszenie RAZEM, która potrwa od 11 do 18 grudnia. Podczas wystawy prezentowane zostaną kolaże ze zdjęć uczestników projektu „Życie – moja samodzielna rola”, w których brały udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną z terenu Rybnika i okolic.

Zapraszamy od piątku 11 grudnia do niedzieli 13 grudnia na wyjątkowy Kiermasz Świąteczny.