Wydarzenia
Data obowiązywania: 17.06.2016

Średniowieczny rycerz w galerii Focus Park

Już 17 czerwca (tj. piątek), w godzinach od 13:00 do 19:00, w naszej galerii stanie obóz średniowiecznego rycerza. Zobaczymy między innymi namiot rycerski, kuchnię obozową oraz kramy rzemieślników. W świat średniowiecznego życia wprowadzi nas Akademia Wieków Średnich. Dodatkową atrakcją będą konkursy dla dorosłych oraz dzieci. Akcja odbędzie się w ramach Dni Rybnika.

„Dzień z życia średniowiecznego rycerza” to akcja, która ma wprowadzić nas do średniowiecznego świata. Zobaczymy jak wyglądało obozowisko rycerza – z kuchnią, rzemieślnikami, oraz miejscem do spania. Dowiemy się co jedli, jak spędzali czas a także w co ubierali się do walki i na co dzień.

Akademia Wieków Średnich, czyli krótkie prelekcje na temat etosu rycerskiego, bielizny, rzemiosła oraz zaskakującego dla nas dzisiaj współistnienia sacrum i profanum. Krótka forma zaciekawi zarówno młodszych jak i starszych, a kto będzie chciał wiedzieć więcej – będzie musiał udać się do obozowiska, gdzie ze szczegółami dowie się wszystkiego. Chętne dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie tworzenia herbów rodzinnych, a spośród dorosłych wybierzemy największego siłacza, który najdłużej utrzyma miecz rycerski. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Dodatkowo, będzie można zaciągnąć się do średniowiecznej piechoty i zakosztować uroków musztry.

Obóz rycerski przygotowany zostanie w formie żywej dioramy z namiotem, ubraniami czy m.in. kuchnią polową. Zobaczymy pracę rzemieślników, rozrywki rycerzy czy ulubione przez piechotę czyszczenie broni. Ożyje przed nami obraz sprzed sześciuset lat, który przemówi także do nas opowiadając wiele ciekawostek, które rozgonią przed nami mroki średniowiecza. To fantastyczna okazja podglądnięcia historii z bliska, chłonięcia jej wszystkimi zmysłami, w sposób realny, namacalny i atrakcyjny. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i odkryje Średniowiecze w sposób empiryczny. Młodszy czy starszy, pan czy pani – każdy znajdzie tu coś dla siebie, a także zaskoczy się tym jakie naprawdę były wieki średnie.

Serdecznie zapraszamy!