Wydarzenia
Data obowiązywania: 28.11 - 29.11.2015

„Mistrz Bezpiecznej Jazdy” w Focus Park

Już 28 i 29 listopada zapraszamy na niezwykłą akcję społeczno-edukacyjną skierowaną do dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Firma OTIS w ramach projektu „Weź mnie za rękę” pokaże jak korzystać z ruchomych schodów i chodników.

Korzystanie z ruchomych schodów lub chodników to przede wszystkim wygoda. Nikt nie zastanawia się nad ważnymi zasadami, jakie obowiązują w czasie korzystania z nich. Dzieci jednak ze swoją kreatywnością oraz chęcią odkrywania świata wpadają na pomysły, które mogą być dla nich niebezpieczne.
Poprzez naszą akcję chcemy przekazać dzieciom niezbędną wiedzę i wyrobić w nich dobre nawyki oraz uświadomić rodzicom, że powinni odpowiedzialnie podchodzić do korzystania z takich urządzeń.

Przygotowaliśmy zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców demonstracyjne filmy, konkurs z nagrodami i mnóstwo świetnej zabawy. Podczas akcji poznają Państwo historię pierwszej windy i schodów ruchomych, sprawdzą gdzie chowają się schody, a także dowiedzą się co oznaczają piktogramy, czyli obrazki, umieszczone na urządzeniach. Zabawa w rozpoznawanie piktogramów znajdzie swój finał w konkursie z nagrodami. Na koniec zaplanowaliśmy spotkanie z monterem schodów, który opowie, jakimi narzędziami posługuje się w swojej codziennej pracy i jakich zasad bezpieczeństwa przestrzega.
Zabawy dla dzieci moderować będzie „Pani Śruba”, która poprowadzi animacje, kolorowanie i budowę ruchomych schodów z bezpiecznych drewnianych klocków.

Drodzy rodzice i dzieci: dołączcie do akcji „Mistrz Bezpiecznej Jazdy” w Focus Park w najbliższy weekend 28 i 29 listopada. Bawcie się świetnie, uczcie i wyrabiajcie dobre nawyki, aby cieszyć się wygodami jakie przynosi nowoczesna technika w sposób bezproblemowy i bezpieczny.