Wydarzenia
Data obowiązywania: 14.12 - 16.12.2018

Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz Koncert Kolęd i Pastorałek w Focus Park w Rybniku

Już w ten weekend 14-16 grudnia, w naszej galerii odbędzie się tradycyjnie Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego będzie okazja aby wspomóc najbardziej potrzebujących poprzez zakup pięknych, ręcznie robionych ozdób świątecznych. Wydarzenie uświetni Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia, o godzinie 16:00.

Kiermasz Bożonarodzeniowy, który potrwa przez 3 dni, organizowany jest przy współudziale WTZ-ów oraz stowarzyszeń i fundacji regionu rybnickiego. Świąteczny Kiermasz ma charakter non-profit. Środki zgromadzone przez warsztaty w trakcie kiermaszu, przeznaczone zostaną na: wyjazdy rehabilitacyjno-integracyjne dla podopiecznych, integrację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych oraz zakup materiałów, z których powstaną kolejne wyjątkowe dzieła. Partnerami akcji w tym roku będą: WTZ Sp. z o.o., Stowarzyszenie „OLIGOS”, Stowarzyszenie „Pod Wieżą”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku: „Latarnia” oraz „Przystań”.

W niedzielę tj. 16 grudnia, jak co roku, o godz. 16 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, którzy zagwarantują prawdziwie świąteczną atmosferę.

Święta to czas dzielenia się radością – nie tylko z najbliższymi. Warto w tegoroczny weekend 14 – 16 grudnia odwiedzić naszą galerię, już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych.