Wydarzenia
Data obowiązywania: 29.05.2016

Dzień Mamy w Focus Park – dla zdrowia i urody

„Poczuj się piękna, poczuj się zdrowa” to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Mamy organizowanego w naszej galerii już w niedzielę 29 maja od godz. 10:00 do 18:00. Dla wszystkich Mam z pociechami, ale także wszystkich odwiedzających, nasze Centrum Handlowe przygotowało nie tylko moc atrakcji, sportu i rozrywki, ale również bezpłatne i kompleksowe badania profilaktyczne.

Najważniejszym celem wydarzenia jest umożliwienie naszym Mamom, oraz wszystkim mieszkańcom Rybnika i okolic spotkania się w jednym miejscu z lekarzami różnych specjalizacji. Tego dnia również będziemy koncentrowali się na urodzie, zdrowym trybie życia, a także na potrzebach kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Nie zapominamy o tym, że to radosne, rodzinne święto, dlatego przeprowadzimy wiele konkursów z nagrodami, a dzieci będą mogły wykonać ramkę do zdjęcia na Dzień Matki. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w wydarzeniu. Zadbajmy o to, co mamy najcenniejsze: zdrowie swoje i swojej rodziny.

Dzięki wieloletniej współpracy z Telemedycyną Polską oraz w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”, na terenie galerii obecni będą lekarze i specjaliści z zakresu: kardiologii, dietetyki, diabetologii, okulistyki. Program przewiduje możliwość wykonania wielu badań w tym: EKG, pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru i cholesterolu, badanie wzroku. Będzie można także poznać zasady zdrowego żywienia oraz porozmawiać z trenerem fitness. Badanie ostrości wzroku oraz pomiaru ciśnienia oka przeprowadzone będzie przez specjalistów z Vision Express. Porad dietetycznych związanych z treningiem personalnym udzieli finalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska – Arkadiusz Bortel. Wszystkie badania odbędą się na parterze galerii, będą bezpłatne, oraz nie będą wymagały dodatkowych skierowań lekarskich.

Na pierwszym piętrze galerii, w strefie rozrywkowej, wszystkie dzieci będą mogły wykonać ze swoją mamą bezpłatna pamiątkową fotografię, a następnie wziąć udział w warsztatach kreatywnych, gdzie m.in. własnoręcznie przygotują ramkę na zdjęcie. W strefie sportu dzieci będą mogły skakać na mini-trampolinach pod okiem wykwalifikowanych trenerów, a dorośli wziąć udział w całym programie ćwiczeń przygotowanym przez Best Fit Club. Instruktorzy pokażą jak ćwiczyć, aby mieć super sylwetkę, zaprezentują ćwiczenia ze sztangami, ciężarkami, piłkami, wiosłami oraz na trampolinach dla dorosłych.

Na stanowiskach poświęconych kobietom w ciąży i matkom malutkich dzieci czekać będą specjaliści, którzy pomogą wybrać bezpieczny wózek, foteliki do samochodów, zabawki oraz kosmetyki pielęgnacyjne dla małych dzieci. Będzie można poznać także tajniki modnego ostatnio noszenia dzieci w chustach.

Przez cały czas trwania imprezy profesjonalni barmani w specjalnie przystosowanym barze, przygotowywać będą pyszne i zdrowe koktajle na bazie soków i owoców, tak, aby w przerwie między wysiłkiem i zabawą wzmocnić swój organizm dawką zdrowia z natury.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Mamy  do galerii Focus Park!

Partnerami akcji zostali: Telemedycyna Polska, Vision Express, Perfumerie Douglas, Lodziarnie Lody od pokoleń Grycan, Multikino, Smyk, restauracja KFC, Olimpia Day Spa, Avon Cosmetics, BuggyGym, Bushido, MOSiR, Klub Sportowy Best Fit, Szkoła Tańca Vivero, Chusty Rybnik oraz Centrum Świadomego Rodzicielstwa.

Patronat medialny objęły: Radio 90 FM, Tygodnik Nowiny oraz portal www.rybnik.com.pl